piłka nożna

Najlepsi piłkarze na świecie

1 października 2018 0

najlepsi piłkarze na świecie

Najlepsi piłkarze na Świecie

Bardzo często określani są mianem bogów. Sport bardzo często staje się stanem ducha oraz naszą tożsamością – zwłaszcza w przypadku zapalonych kibiców, którzy potrafią poświecić wszystko, aby tylko obejrzeć właśnie mecz piłki nożnej. Najwięksi z największych bardzo często są inspiracja dla naszych najmłodszych, więc należy poprawnie wybierać mecze, które się ogląda oraz drużyny, którym się kibicuje. Kto wobec tego jest tak wielkim autorytetem?

Raul najwięcej bramek w LM

Piłkarz Realu Madryt. W klubie rozegrał aż 741 potkań podczas, których strzelił aż 323 bramki. Kolejny rekord pobity przez Raula to największa ilość bramek strzelona podczas Ligii Mistrzów.

Ranaldinho czyli magia kiwania

Na boisku prawdziwy czarodziej. Znany przede wszystkim z umiejętności efektywnego oraz efektownego prowadzenia piłki po boisku. Bardzo często udawał się mu zmylić przeciwnika, tak, że ten nie widział, co się właśnie stało. Związany najbardziej z klubem FC Barcelona oraz AC Milan.

Diego Maradona

Kolejny rewelacyjny piłkarz na boisku. Urodzony w 1960 roku jest legendą, która niestety, ale została nieco przyćmiona przez afery narkotykowe. Wygrał Mundial w 1986 roku, grając w Napoli zdobył dwukrotnie mistrzostwo ligi Włoskiej. To jedyne najwyższe osiągnięcie tego klubu w historii.

Cristiano Ronaldo

Piłkarz słynący przede wszystkim z pokaźnej postury oraz mięśni i siły, której często nie potrafią powstrzymać najlepsi obrońcy. Określa się go często mianem „maszyny”, ponieważ w swoich strzałach, której oddaje na bramkę jest wiele precyzji oraz siły. Jako sześciokrotny król strzelców w Lidze Mistrzów nie ma sobie równych.

Lionel Messi

Jeden z najbardziej wyjątkowych piłkarzy w historii. Jego cechami charakterystycznymi jest przede wszystkim zawrotność przeprowadzania akcji. Mianowicie jego gra, kiedy już dostanie piłkę i zmierza na bramkę, staje się bardzo dynamiczna. Z reguły nikt nie potrafi na nim nadążyć dzięki, czemu potrafi obejść kilka osób za jednym razem. Obecnie gra w FC Barcelonie.

Pele

Za dawnych lat, kiedy mecze oglądano w czarno-białych kolorach to właśnie Raul świecił swoimi popisami, trickami oraz przewrotnie zdobywanymi bramkami. Związany z klubem Santos. Jedyny piłkarz, którzy wraz ze swoją reprezentacją trzy razy zdołał osiągnąć tytuł Mistrzów Świata. W jednym meczu udało się strzelić 8 bramek.

Historia piłkarzy na świecie

By wdrapać się na sam szczyt w piłkarskim świecie trzeba bardzo wiele poświęcić. Żaden z powyższych piłkarzy nie znalazł się tam przypadkowo. W każdym przypadku sukces był opłacony latami spędzonymi na ciężkich treningach często grając ostatkiem sił. Jeśli faktycznie nasze pociechy planują wybrać sobie za autorytet, któregoś z powyższych zawodników, możemy liczyć na to, że dziecko jest na dobrej drodze, bo jakby mogło być inaczej, kiedy jego inspiracją do działania i zdobywania nowych umiejętności są prawdziwi tytani pracy.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *