piłka nożna

Największe transfery w historii piłki nożnej

10 sierpnia 2018 0

największe transfery piłki nożnejNie jest tajemnicą, że piłka nożna wiąże się z wysokimi sumami pieniędzy. Nie tylko organizacja imprez, takich jak Mistrzostwa Świata czy Europy są kosztowne, ponieważ swoją cenę mają również piłkarze. Kluby wydają ogromne pieniądze na operacje przeniesienia zawodnika do siebie. Na całym świecie aż huczy od komentarzy dotyczących najwyższych kwot przeznaczonych na ten cel.

Francuski transfer największy

Największy transfer w historii piłki nożnej miał miejsce w 2017 roku i opiewał na kwotę 222 milionów euro. Taką sumę zapłacił francuski klub Paris Saint-Germain za najpopularniejszego brazylijskiego piłkarza – Neymara. Najdroższy piłkarz świata swoją karierę rozpoczął w wieku 17 lat. Zadebiutował na Mistrzostwach Świata w 2009 roku, a do reprezentacji został powołany na stałe w 2010 roku przez menadżera Mano Menezesa. Mimo, że Neymar oskarżany jest o kierowanie się wyłącznie względami finansowymi, posiada dużą liczbę wiernych kibiców, którzy wspierają go w każdym przedsięwzięciu.

Najlepsza decyzja Juventusu

Najpopularniejszy piłkarz, o którym każdy słyszał przeszedł z klubu Real Madryt do Juventusu za kwotę 112 milionów euro. Mowa o Cristiano Ronaldo, który jest królem strzelców i pobił rekord wśród wszystkich portugalskich piłkarzy. Decyzja o zmianie klubu była szokiem dla wszystkim, a sam bohater zamieszania twierdzi, że lubi wyzwania i nie chce spoczywać na laurach. W nowym klubie podpisał kontrakt na 4 lata z rocznym wynagrodzeniem w wysokości 31 milionów euro.

Ile wydał Real Madryt na walijskiego piłkarza?

Kosztownym posunięciem dla Realu Madryt był transfer, który dotyczył Gareth’a Bale. Koszt przejścia do popularnej drużyny wynosił 101 milionów euro. Piłkarz swoją karierę rozpoczął w 2005 roku w zespole juniorów. Pierwszego gola w reprezentacji zdobył podczas eliminacji do Euro 2008 w starciu Walia – Słowacja. Oprócz sukcesów Gareth Bale może poszczycić się otrzymanymi rekordami i nagrodami, takimi jak Najlepszy młody Zawodnik, Piłkarz Roku w Premier League czy Drużyna Roku UEFA.
Nawet w świecie piłki nożnej tak wysokie kwoty były powodem zdziwienia. Transfery zawodników są na porządku dziennym, jednak sumy wydawane na graczy zazwyczaj nie budzą takich kontrowersji, jak w przypadku wyżej wymienionych transakcji. Warto jednak podkreślić, że kwoty te są adekwatne do umiejętności i osiągnięć piłkarzy, którzy decydując się na przejście do innego klubu, stoją przed poważnym wyzwaniem, jakim jest podniesienie jego wyników i jakości gry całego zespołu.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *